Únor 2016

c r u s h / p o s t r a c h

19. února 2016 v 23:24 mé myšlenky
omlouvám se předem za to, že tento článek nebude mít nějakou stylistiku protože se potřebuju sakra jen vypsat. vypsat se ze svých kreténích pocitů, které tíží mojí hlavu a o kterých vím, že by moje "kamarádky" (spíše bližší osoby z okolí cizinců) považovali za pitomé a dětinské. už před napsání těchto řádků se tak cítím, ale potřebuju to napsat, dostat to ven.

obvyklým přáním k mým narozeninám byla tyto slova: všechno nejlepší k 17tým narozeninám - hodně štěstí, zdravé a kluků (ne těch tvých imaginárních, vysněných). a přesně tady je ten kámen úrazu. vždy si najdu někde (kdekoliv, mně to prostě vůbec nevadí) nějakého kluka, který má být v mojí hlavě. př. štěpán z suprstár - ano ano, přesně tak. začne se mi totiž ten kluk líbit, pak ho začnu "stalkovat" a pak mám potřebu o něm neustále mluvit -___- ! představuju si ty shity, co by jsme spolu mohli dělat a jak by to bylo fajn mít takového kluka. zabte mě, chovám se pořád jako malá holka.

jenže, to že mám crush v štěpánovi není ještě tak strašný. někdy před měsícem mi ukázala kamarádka kluka, který je teď místo štěpána. je to úplně normální kluk, není to nějaký model, ale přijde mi děsně fajn - ano, podle facebooku. musím na něj a jeho představu furt myslet, není to nějaká úchylka? nejsem nějaká vadná? děsně mě to trápí, nevysmějte se mi, prosím.
teď to začalo být mnohem horší, když jsem toho "fajnovýho kluka" potkala v pizzerce, když jsme jeli do města - stál tam u baru a objednával si s klukama pizzu a já z něj nemohla spustit oči.. co teď s tím? jsem zabouchlá?
já přece nemůžu být zabouchlá, když se s ním neznám. jsem zabouchlá do té představy?
mám nějaké psychycké trauma zamilovat se do kluka, kterého znám?
je pro mě iluze kluka lepší než realita?

ach jo .

chtěla bych se s ním tak moc seznámit, ale vůbec nevím jak. bydlí dost daleko a přes fb se s ním seznamovat moc nechci - co bych mu potom řekla tyjo? nezdá se vám, že v dnešní době je hrozně těžký poznat někoho správnýho?

Co si vzít poprvé s sebou na internát

15. února 2016 v 11:26 inspirace
Článek na tohle téma jsem hledala před vstupem do prváku hrozně dlouho a nemohla jsem najít nějaký, který by se mi v té chvíly hodil a nějak mi pomohl se přestat strachovat.

každý internát je jiný, já říkám jen své osobní zkušenosti a tipy. každý si to musí ozkoušet sám, co přivézt a co ne. tohle jsou jen věci, které dělám já a mohli by vám třeba usnadnit vstup.
study and school imageyoung, fun, and quote imagestudy, motivation, and room image
CO SI VZÍT S SEBOU?
1) hygiena a kosmetika- kartáček, pasta, ručníky, sprcháč, šampón, kosmetika, nůžtičky na nehty, pinzeta, deodorant, vůně, gumičky (nejlépe balení XXL :-D), holítka a nějaké náplasti. já si všechny tyto věci nechávám na internátu. holky si vozí makeup tam a zpátky což mi přijde dost nepraktické, ale někdy to prostě nejde udělat jinak. kupovat si úplně všechny hygienické a kosmetické věci 2x taky není nic moc extra.
2) oblečení - to si budete vozit bohužel furt tam a zpátky. pračky na intru nejsou a žehlička je jen jedna ve vychovatelně, takže taky na nějaké velké prádlo to moc není. proto si beru na intr věci, které se dají jednoduše kombinovat a beru si jich co nejmíň protože to oblečení váží asi nejvíc. využila jsem prvního dne, kdy mě rodiče vezli a já si mohla nabrat bundy, mikyny a oblečení objemnější. oblečení se na intru nosí domáci - tepláky, triko, mikyna a pantofle. PŘEZUVKY nezapomenout! pyžamo
3) ostatní - libůstky, které vám připomenou domov (fotky, plyšáky,..), igelitka na špinavé oblečení, deka, nějaké rozdělovače na učení a věci do školy.
4) jídlo a pití - na internetu jsem si přečetla, že ho budete potřebovat málo. omyl! jídlo mi chybí na intru skoro furt. vemte si věci, které se vám tak rychle nezkazí na doby depek, chutí a prostě jen špatné večeře na intru. mě se osvědčili (jako chudému studentovi) věci tyto: čaj nebo káva, čínské polívky, cereálie, sušenky, sušené ovoce a to, na co máte nejčastěji chuť. občas jsem si koupila v krámě vedle internátu nějakou minerálku a šťávu.
- s tímto tématem souvisí i to, že si musíte vzít : hrneček, příbory, talířek a mističku.

Nástupu se nebojte, hned u vchodu by se vás měl někdo chytnout a ukázat vám váš pokoj a novou třídu. Všechno to proběhne hladce, to vám můžu klidně slíbit. Nemáte se čeho bát!